05 kwietnia odbyło się trzecie spotkanie autorskie dla dzieci, będące elementem projektu „Czytanie zbliża”. Najmłodsi czytelnicy Filii Bibliotecznej w Małowicach spotkali się z Łukaszem Dębskim.

Autorem licznych książek dla dzieci, prozaikiem i scenarzystą, który zadebiutował zbiorem "Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem". Autor rozmawiał z dziećmi o podróżach, opowiadał anegdoty dotyczące europejskich krajów tj.: Włochy, Francja czy Hiszpania i odczytywały fragmenty swoich książek. Następnie uczestnicy spotkania – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach chętnie dzielili się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi, wymieniając tytuły ulubionych książek. Pisarz podczas spotkania wprowadził dzieci w świat ilustracji. Opowiadał o tym jak powstawały jego pierwsze książki i jaką techniką zostały przedstawione obrazki, które się w nich znajdują. Najwięcej emocji wśród małych czytelników wywołał konkurs szybkiego czytania, do którego pisarz zaprosił nauczycielki i bibliotekarkę ze Szkoły Podstawowej w Masłowicach. Panie musiały zmierzyć się z rymowanką pełną językowych „połamańców” i przeczytać ją w jak najkrótszym czasie. Na zakończenie spotkania autor przygotował kryminalno – detektywistyczną zagadkę dla dzieci.

Kolejne spotkanie z Łukaszem Dębskim odbyło się o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

• 20190405_122529
  • aIMG_0188