Wieluński MKS zajął pierwsze miejsce w zorganizowanym w miniony weekend w Hali Sportowej Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji towarzyskim Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Wielunia.

Do zajęcia pierwszego miejsca w zawodach podopieczni Grzegorza Garbacza potrzebowali wygranych z Ostrovią Ostrów Wlkp. i Śląskiem Wrocław. W pierwszym spotkaniu wielunianie mierzyli się z trzecim zespołem I ligi Grupy B, czyli Ostrovią Ostrów Wlkp. i prawdę mówiąc, przez większą jego część nie zanosiło się na to, że to oni zejdą z parkietu jako zwycięzcy. W całym meczu zawodnicy MKS Wieluń prowadzili z rywalami zaledwie 2-krotnie - 3:2 w 8. minucie i 26:25 w 57. minucie, ale jak się okazało, wystarczyło to do osiągnięcia remisu 27:27 i doprowadzenia do rzutów karnych, w których byliśmy już lepsi od gości z Ostrowa.

W drugim starciu turnieju, po dobrym początku ekipy z Zawiercia, Śląsk Wrocław szybko odrobił straty z nawiązką i ostatecznie zwyciężył aż 33:23. To oznaczało, że w konfrontacji o 3. miejsce zagrają ze sobą Viret z Ostrovią, a w finale wiceliderzy swoich pierwszoligowych grup, czyli MKS ze Śląskiem. Starcie zawiercian z ostrowianami było bardzo wyrównane. Na półmetku na minimalnym prowadzeniu był Viret, jednak druga połowa należała do Ostrovii i to ona mogła się cieszyć z zajęcia trzeciej lokaty w zawodach.

W finale z kolei emkaesiacy błyskawicznie pozbawili złudzeń o wygranej gości z Wrocławia, rozstrzygając losy meczu już w pierwszej odsłonie. Świetna postawa w obronie pozwalająca na zdobywanie wielu bramek z kontrataków spowodowała, że do przerwy było 17:7 dla MKS-u, a po 60 minutach 31:22.

KOMPLET WYNIKÓW:

MKS Wieluń - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:27 (11:15), 3:2 w rzutach karnych
MKS: P. Jędrzejewski, J. Chuć - M. Wolny, K. Kowalik 1. K. Węcek 3, B. Golański 3, S. Famulski 5, J. Cepielik 3, M. Hanas 4, S. Kucharski 1, B. Bednarek 2, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 4.
Ostrovia: P. Foluszny, J. Zimny, M. Foterek - P. Staniek, K. Krawczyk 1, M. Bestian 1, P. Marciniak 6, M. Kryszak 1, Ł. Wołowicz 1, G. Salomon 5, K. Krzywda 1, M. Bałwas 4, J. Przybylski 1, M. Przybylski 6.KS Viret CMC

Zawiercie - Śląsk Wrocław 23:33 (10:18)
Viret: B. Aronik, F. Jarosz, M. Teterycz - B. Burdziński, J. Romian 5, D. Matysek, S. Zagała 3, M. Bugaj 2, M. Kurzawa 2, D. Kapral 1, P. Wójcik 3, J. Szeląg 1, M. Grzegorczyk, A. Makaruk 1, A. Danysz 3, K. Cegłowski 2.
Śląsk: M. Letki, M. Młoczyński, D. Galle - M. Marciniak 2, B. Markiewicz 10, B. Koprowski 1, P. Burzyński, K. Cegłowski 4, F. Mistak 4, A. Turkowski 2, Ł. Palica 3, S. Ziemiński 2, M. Ungier 1, K. Herudziński, M. Wiewiórsk 4.

Mecz o 3. miejsce: KS Viret CMC Zawiercie - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 26:29 (16:14)
Viret: B. Aronik, F. Jarosz, M. Teterycz - B. Burdziński 1, J. Romian 2, D. Matysek 1, S. Zagała 4, M. Bugaj 2, M. Kurzawa 5, D. Kapral 3, P. Wójcik 1, J. Szeląg, M. Grzegorczyk, A. Makaruk 3, A. Danysz, K. Cegłowski 4.
Ostrovia: P. Foluszny, J. Zimny, M. Foterek - P. Staniek 1, K. Krawczyk, M. Bestian 2, P. Marciniak 8, M. Kryszak 1, Ł. Wołowicz 2, G. Salomon 5, K. Krzywda 9, M. Bałwas, J. Przybylski, M. Przybylski 1.

Finał: MKS Wieluń - Śląsk Wrocław 31:22 (17:7)
MKS: P. Kolanek, A. Waloch - M. Wolny 1, K. Kowalik 2. K. Węcek 4, B. Golański 3, S. Famulski 7, J. Cepielik 1, M. Hanas 5, K. Krzaczyński 2, S. Kucharski 1, B. Bednarek 1, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 3.
Śląsk: M. Letki, M. Młoczyński, D. Galle - M. Marciniak 6, B. Markiewicz 2, B. Koprowski 1, P. Burzyński 2, K. Cegłowski 2, F. Mistak 3, A. Turkowski 1, Ł. Palica, S. Ziemiński 2, M. Ungier 2, K. Herudziński, M. Wiewiórski