Wygrała cała drużyna, ale „królem polowania” został Jarosław CEPIELIK.

Za nami V wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Atrakcyjny program wydarzenia przyciągnął bardzo liczne grono odbiorców w różnym wieku.

Miło nam poinformować, że Gmina Wieluń podpisała umowę na dofinansowanie projektu pn. „Remont zabytkowego dworu drewnianego mieszczącego Muzeum Wnętrz Dworskich Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluńskiej w Wieluniu, rozbudowa i remont Domu nad stawem i przekształcenie jego układu funkcjonalno-użytkowego oraz remont Kantorka zlokalizowanego w przestrzeni dworskiej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w kwocie do 1 776 790,41 zł (co stanowi do 85% kosztów kwalifikowalnych). Całkowita planowana wartość projektu wyniesie 2 571 120,25 zł.

Rozpoczęły się warsztaty muzyczne  dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz przygotowania  do turnieju gier planszowych „Stanisław Moniuszko” w ramach projektu „Moniuszkowskie inspiracje na ul. Moniuszki w Wieluniu” dofinansowanego ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

W ramach Seniorady 2019 w Kino-Teatrze SYRENA odbył się spektakl Teatru Castello "Wesoła wdówka".

wielun Pamiętamy

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

mkp

cmentarz

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny