Oto logo strony. Piękne ono jest

XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami

Nocna sztafeta "Biegu Pamięci" z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem do Wielunia, złożona z biegaczy Stowarzyszenia Wieluń Biega, wyruszyła tradycyjnie 31 sierpnia, aby wczesnym rankiem 1 września przekazać Ogień Pokoju sztafetom z Ostrzeszowa, Burzenina i Sieradza, podczas porannych uroczystości o 4.40. 

Początek biegu poprzedziło złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą na lotnisku Aeroklubu Opolskiego, która upamiętnia wydarzenia sprzed 86 laty. To właśnie z lotniska w Polskiej Nowej Wsi startowały samoloty bombardujące Wieluń. 

W uroczystości wzięli udział:

Pani Joanna Słodkowska-Mędrecka, Zastępca Wójta Gminy Komprachcice,

Pani Ewa Krzyżowska, skarbnik Gminy Komprachcice,

Pani Edyta Gogol-Fuhl, Sekretarz Gminy Komprachcice,

Joanna Skotnicka-Fiuk, Zastępca Burmistrza Wielunia,

Reprezentant Aeroklubu Opolskiego,

Przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Opolu,

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wieluniu Pani Justyna Godszling-Graczyk wraz z Radnymi Bronisławem Mitułą i Rafałem Dudzińskim

Biegacze Wieluń BIEGA

Przedstawiciele miasta partnerskiego Osterburg.

To wspólne oddanie hołdu pamięci i świadectwo, że historia łączy pokolenia i granice.

Galeria zdjęć

XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami XI Bieg Pokoju - wspólna pamięć ponad granicami
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności