Oto logo strony. Piękne ono jest

Wieluń na Zgromadzeniu Miast Orędowników Pokoju

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz Zastępca Burmistrza Joanna Skotnicka-Fiuk wzięli udział w 32. Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju (IAPMC), które odbyło się w Płońsku w dniach 7–8 listopada.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli miast z Polski i wielu krajów Europy. Jego celem była wymiana doświadczeń oraz wspólne działania na rzecz budowania kultury pokoju i wzmacniania dialogu między społecznościami.

Podczas obrad jednogłośnie przyjęto tzw. Rezolucję Płońską, wyrażającą solidarność z ofiarami współczesnych konfliktów zbrojnych, apelującą o poszanowanie praw człowieka oraz o intensyfikację globalnych działań na rzecz pokoju.
Rezolucja zostanie przekazana Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miast m.in. z Polski, Słowenii, Cypru, Malty, Wielkiej Brytanii i Serbii, a także zaproszeni goście z Ukrainy.

Gmina Wieluń, jako członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju, potwierdza swoje zaangażowanie w działania wspierające dialog, współpracę i budowanie przyszłości opartej na wzajemnym szacunku.

Galeria zdjęć

Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju _1 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_2 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_3 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_4 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_5 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_6 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_7 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_8 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_9 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_11 Zgromadzenie Ogólne Miast Orędowników Pokoju_12
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności