Święto Miasta i Mieszkańców za nami!
Dni Wielunia 2026 za nami. Wspólnemu świętowaniu przy dobrej muzyce nie przeszkodziła nawet upalna pogoda.
Ostatni weekend czerwca w Wieluniu wypełniony był muzyką, atrakcjami dla całych rodzin, które mogły skorzystać z wesołego miasteczka oraz bogatej strefy gastronomicznej.
Na scenie wystąpiły zarówno uznane gwiazdy polskiej muzyki - Paktofonika Orkiestra, Tymek, Kaen, Blanka, Ewa Farna, jak i utalentowani lokalni artyści - The Moonshiners, Co Z Tego, Lejdissimo, którzy od lat współtworzą kulturalny klimat naszego miasta.
Tak duże przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania wielu osób i instytucji, którym pragniemy złożyć serdeczne podziękowania.
Dziękujemy Wieluńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za doskonałą współpracę organizacyjną i wsparcie logistyczne, a Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Wieluniu za sprawne przygotowanie terenu, dbałość o porządek oraz beczkowóz z bezpłatną wodą pitną, kurtyny wodne.
Wyrazy uznania kierujemy do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, druhen i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z Dąbrowy i Kadłuba, zespołów zabezpieczenia medycznego oraz personelu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wieluniu. Państwa profesjonalizm, gotowość do działania i troska o bezpieczeństwo uczestników pozwoliły wszystkim cieszyć się wydarzeniem w spokojnej i bezpiecznej atmosferze.
Szczególne podziękowania składamy również naszym lokalnym artystom i zespołom muzycznym, którzy z ogromną pasją reprezentowali Wieluń na scenie, udowadniając, jak wiele talentów mamy w naszym mieście.
Dziękujemy także przedstawicielom lokalnych i regionalnych mediów za obecność, relacje oraz promocję Dni Wielunia. Dzięki Państwa pracy atmosfera święta miasta dotarła do szerokiego grona odbiorców.
A przede wszystkim dziękujemy Mieszkańcom i Gościom za tak liczną obecność, życzliwość i wspólne tworzenie wyjątkowej atmosfery. To właśnie Państwo sprawili, że Dni Wielunia 2026 były prawdziwym świętem naszej lokalnej wspólnoty.
Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń i następnych Dni Wielunia!
Po więcej relacji zapraszamy na FB Wieluńskiego Domu Kultury
