Oto logo strony. Piękne ono jest

Dzień Sybiraka - Wieluń pamięta

W niedzielę 14 września w klasztorze Ojców Franciszkanów odbyły się obchody Światowego Dnia Sybiraka. Wspólną modlitwą, Apelem Poległych i złożeniem kwiatów oddaliśmy hołd tym, którzy doświadczyli dramatycznych losów zesłań na Sybir.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, harcerze, młodzież wieluńskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Szczególnie poruszające były wspomnienia Sybiraka Piotra Zagajewskiego – świadka tamtych tragicznych wydarzeń.

Pamięć o Sybirakach to nasz obowiązek i świadectwo troski o prawdę historyczną.

Obchody były zorganizowane przez wieluńskie władze gminne i powiatowe, Koło Terenowe Związku Sybiraków w Wieluniu przy udziale II LO w Wieluniu, wieluńskich harcerzy oraz chórów PMDKiS i II LO w Wieluniu pod batutą Jakuba Jurdzińskiego.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności