mariusz

Sportowiec Świata 2014, jeden z najlepszych zawodników w historii światowej siatkówki urodził się 4 sierpnia 1983 roku w królewskim mieście Wieluniu. To tutaj stawiał pierwsze kroki na boisku pod okiem trenera Leszka Pałygi w Wieluńskim Klubie Sportowym. Największym sukcesem z tamtego okresu było wywalczenie z drużyną 5 miejsca w kraju w rozgrywkach młodzików.

Eksplozja talentu Mistrza Świata w Siatkówce nastąpiła w reprezentacji Polski Juniorów, z którą zdobył w 2003 roku tytuł Mistrzów Świata Juniorów. Po takim sukcesie droga do kadry narodowej Piłki Siatkowej stanęła otworem. Na kolejny sportowy sukces nie trzeba było długo czekać. W 2006 roku w Japonii reprezentacja Polski w składzie z Mariuszem zdobyła srebrny medal mistrzostw świata, a on sam został wybrany jednym z trzech najlepszych zawodników mistrzostw. Największy sukces przyszedł w 2014 roku, kiedy to Mariusz Wlazły wraz z kadrą narodową zdobył Mistrzostwo świata, zostając MVP turnieju.

Kariera klubowa Mariusza Wlazłego związana jest z klubem Skra Bełchatów, w którym gra od 2003 roku, a od sezonu 2008/2009 pełni funkcję kapitana.

Mariusz Wlazły to nie tylko wybitny sportowiec, ale również społecznik. Założyciel Fundacji swojego imienia, aktywnie wspiera dzieci, które przejawiają zdolności siatkarskie, ale nie mają funduszy, ani zaplecza do komfortowego rozwijania swojej pasji. W 2015 roku Fundacja Mariusza Wlazłego objęła patronatem klasę sportową o profilu piłki siatkowej w Gimnazjum nr 1 w Wieluniu.

Od 2015 roku Mariusz Wlazły jest Honorowym Obywatelem Wielunia.

Kariera sportowa

Wystawa "Mariusz Wlazły - Sportowiec Świata 2014"

Honorowy obywatel Wielunia

wielun Pamiętamy

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

mkp

cmentarz

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny