13 kwietnia w hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji MKS Wieluń rozegrał mecz z Politechniką Anilaną Łódź w ramach przedostatniej kolejki I ligi grupy B w sezonie 2018/19.

Szczypiorniści z Wielunia, niezależnie od wyniku, mieli zagwarantowaną czwartą lokatę w tabeli, lecz pomimo to ani na chwilę nie zwalniali tempa w meczu.  Poprzednie zwycięstwa zachęcały do dalszej walki, co publiczność mogła dostrzec już od pierwszych minut meczu. Cała pierwsza połowa charakteryzowała się bardzo intensywną grą obu zespołów, lecz to wielunianie od samego początku górowali. Na zdobycie pierwszej bramki dla MKS-u czekaliśmy zaledwie 52 sekundy, Krzysztof Węcek popisał się niesamowicie dobrym technicznie rzutem i pokonał bramkarza Anilany. Zespół z Łodzi, mimo że nie grał u siebie, cały czas podejmował próby, by przejąć prowadzenie i kontrolę nad grą. MKS nie pozwolił jednak odebrać sobie tej przewagi. Dobrym przykładem tego jest akcja z 3 minuty, gdy po bramce łódzkiej Anilany, zawodnik z Wielunia - Jarosław Cepielik potrzebował tylko 7 sekund na zdobycie bramki dla naszych. Kolejne minuty nie przyniosły zmian – nasza drużyna zdobywała kolejne bramki i stopniowo podwyższała wynik na swoją korzyść, miedzy innymi dzięki świetnym rzutom Krzysztofa Książka i Jarosława Cepielika.W  19 minucie niesamowitą paradą bramkarską popisał się Mikołaj Krekora. Warto wspomnieć, że był to przedostatni mecz wychowanka MKS-u w tych barwach, po zakończeniu sezonu  nasz bramkarz ma się bowiem przenieść sie się d w MKS-u Kalisz. Przed zakończeniem pierwszej połowy zobaczyliśmy jeszcze rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Krzysztof Węcek. Po gwizdku kończącym pierwszą część spotkania na tablicy widzieliśmy wynik 19:11 dla drużyny gospodarzy, którzy bardzo pewnie czuli się w tym meczu. Z wielką wolą walki szli po kolejne zwycięstwo, wierząc we własne możliwości. Publiczność mogła więc czuć satysfakcję i dumę z gry naszych już w trakcie meczu.

Po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania dwunastą bramkę dla zespołu z Łodzi zdobył w rzucie karnym Marcin Matyjasik. Wieluński MKS w ciągu trzech następnych minut zwiększył swój wynik aż o cztery bramki, do których piłki posłali Konrad Krzaczyński, Łukasz Królikowski oraz Kamil Młodzieniak. Od trzynastej minuty drugiej połowy meczu Anilanie udało się zdobyć sześć goli z rzędu, doprowadzając przy tym do zmniejszenia przewagi MKS-u nad łódzkimi szczypiornistami z 12 bramek straty do 6. Podczas całego meczu MKS nie dawał rywalom żadnych szans na wygraną ani także na remis. Wieluńska drużyna pokazała się z dobrej strony zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Ostatnia akcja zakończyła się bramką dla gości, doprowadzającą do wyniku 30:23. Ostatni, zagrany u siebie, mecz w sezonie 2018/19 wygrywa znaczną przewagą MKS Wieluń,pokonując zespół, który osiągał liczne zwycięstwa w ostatnich spotkaniach ligi. To kolejna spektakularna wygrana naszej drużyny, podkreślająca, że z każdym meczem stać ją na coraz więcej.
Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu dla drużyny Politechnika Anilana Łódź zdobył Tomasz Wawrzyniak, natomiast w drużynie gospodarzy wyróżniony został Łukasz Królikowski. Specjalną nagrodą uhonorowany został bramkarz wieluńskiego zespołu Mikołaj Krekora za wyśmienitą grę na pozycji bramkarza podczas rozgrywek tegorocznego sezonu. Przed spotkaniem natomiast wiceprezes ZPRP Zygfryd Kuchta (brązowy medalista olimpijski z Montrealu – 1976) wręczył resortowe odznaczenia dwóm członkom zarządu MKS-u Wieluń. Brązową Odznakę ZPRP otrzymał Łukasz Majda, a Diamentową odebrał Wojciech Waloch.

MKS Wieluń - AZS Politechnika Łódź 30:23 (19:11)

MKS: Mikołaj Krekora, Patryk Kolanek - Jędrzej Kurzawa, Krystian Kowalik, Kamil Młodzieniak 2, Krzysztof Węcek 5 (1/1), Konrad Krzaczyński 5, Krzysztof Książek 7 (1/1), Szymon Famulski 4, Michał Podgórniak, Jarosław Cepielik 4, Robert Pawelec, Michał Bernaś, Oskar Klimas, Łukasz Królikowski 1, Radosław Majda 2.
Trener: Tomasz Derbis
Kary: 8 minut, karne: 2/2

Anilana: Kacper Antosik - Mikołaj Misiak, Konrad Czech, Jan Stolarski, Marcin Matyjasik 3 (3/3), Kamil Katusza 1, Tomasz Wawrzyniak 5, Wiktor Dębowski, Daniel Strzebiecki 1, Adrian Kucharski 5, Dawid Pieśla, Bartosz Pawlak 7, Piotr Jędraszczyk 1, Antoni Doniecki.
Trener: Adam Jędraszczyk
Kary: 4 minuty, karne 3/3

Historia wyniku: 1:1 (3), 5:2 (7), 10:5 (15), 12:11 (21), 19:11(30), 23:12 (35), 25:13 (43), 25:19 (49), 29:21 (58), 30:23 (60)

Sędziowie: Michał Fabryczny, Jakub Rawicki

Widzów: 250

Ostatnia kolejka grupy B pierwszej ligi jest wprawdzie zapplanowana na ostatni weekend kwietnia, ale wielunianie zakończą sezon już w Wielką Sobotę. Mecz w Zielonej Gorze z tamtejszym AZS Uniwersytetem zagrają bowiem awansem - już 20 kwietnia.

 • IMG_4237
 • IMG_4239
 • IMG_4240
 • IMG_4244
 • IMG_4249
 • IMG_4252
 • IMG_4254
 • IMG_4257
 • IMG_4273
 • IMG_4282
 • IMG_4285
 • IMG_4297
 • IMG_4300
 • IMG_4311
 • IMG_4313
 • IMG_4323
 • IMG_4329
 • IMG_4337
 • IMG_4338
 • IMG_4353
 • IMG_4371
 • IMG_4381

Info: uczniowie II LO Piotr Bieniecki i Paweł Stępień. Zdjęcia: Hanna Białek-Żóraw

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

mkp

cmentarz

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny